Volente Frameless Hinge Door 1000mm
Easy clean glass
Door opening: 860mm
Glass thickness: 6mm
Frameless enclosure
Enclosure adjustment: 968-990mm
Original price was: £592.80.£385.32Current price is: £385.32. Inc VAT
Description
A luxurious, easy to clean, contemporary frameless enclosure in 6mm tempered safety glass. Comes with 10 year manufacturer’s guarantee and can be fitted with a side panel and tray.
Additional Information
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Guarantee | 10 Years |
| Range | Volente |
| Product Code | 58.815 |
| Main Material | Tempered Glass |
| Main Colour | Chrome |
| Weight | 31100 g |
| Width | 1000 mm |
| Height | 1850 mm |
| GTIN | 5.05528E+12 |

