Volente 700mm Frosted Hinge Door
Easy clean glass
Door opening: 560mm
Glass thickness: 6mm
Frameless enclosure
Frosted glass
Enclosure adjustment: 660-700mm
Original price was: £577.20.£375.18Current price is: £375.18. Inc VAT
Description
A luxurious, easy to clean, contemporary enclosure in 6mm frosted tempered safety glass with easy clean finish. Comes with 10 year manufacturers guarantee, with a range of trays to match.
Additional Information
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Guarantee | 10 Years |
| Range | Volente |
| Product Code | 58.037 |
| Main Material | Tempered Glass |
| Main Colour | Chrome |
| Weight | 24000 g |
| Width | 700 mm |
| Height | 1850 mm |
| GTIN | 5.05528E+12 |

