Vantage Easy Clean Offset Quadrant 1100 x 800mm
Easy clean glass
Door opening: 470mm
Glass thickness: 6mm
Enclosure adjustment: 1070-1100 x 770-800mm
Original price was: £802.80.£521.82Current price is: £521.82. Inc VAT
Description
Vantage offset quadrant enclosure is made from 6mm tempered safety glass with easy clean finish. It comes with 10 years manufacturer’s guarantee and is available in both white and chrome finish.
Additional Information
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Guarantee | 10 Years |
| Range | Vantage |
| Product Code | 69.016 |
| Dimensions | 1100 x 800mm |
| Main Material | Tempered Glass |
| Main Colour | Chrome |
| Weight | 48000 g |
| Length | 1100 mm |
| Width | 800 mm |
| Height | 1850 mm |
| GTIN | 5.05528E+12 |

