Valliant Walkin 900 x 1950mm Front C/W 300 Flipper 8mm
Easy clean glass
Glass thickness: 8mm
Enclosure adjustment: 882-900mm
Original price was: £744.00.£483.60Current price is: £483.60. Inc VAT
Description
Valliant walk-in panel contains a panel of glass with a walkk profile, plus a 300mm flipper which is hinged and rotates 180 degrees. The panel is 1950mm high and made from 8mm tempered safety glass and comes with a 10 year manufacturer’s guarantee.
Additional Information
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Guarantee | 10 Years |
| Range | Valliant |
| Product Code | 58.352 |
| Main Material | Tempered Glass/Steel |
| Main Colour | Chrome |
| Weight | 51000 g |
| Width | 900 mm |
| Height | 1950 mm |
| GTIN | 5.05528E+12 |

