Metro Slim Rim Semi Recessed Basin
Pre-drilled Tap Holes
1 Tap Hole
Includes Overflow
Original price was: £142.80.£92.82Current price is: £92.82. Inc VAT
Description
A new take and continuation of the metro range. It’s simple yet striking design is characterised by a series of curves and straight lines appealing to anyone who likes the minimalist look. Includes the space saving and water saving WC pan with cistern and basin all in one.
Additional Information
Additional information
| Brand | |
|---|---|
| Guarantee | 2 Years |
| Range | Metro |
| Product Code | 26.0097 |
| Main Material | Ceramics |
| Main Colour | White |
| Weight | 14300 g |
| Length | 470 mm |
| Width | 560 mm |
| Height | 160 mm |
| GTIN | 5.05528E+12 |

